Danışma: 0 850 939 16 06 | Email: info@akillihanem.com

Akıllı Ev Nedir?

Akıllı Ev Nedir?

 

Akıllı Ev Sistemi, evde gerçekleştirilen rutin işlemlerin, nano teknoloji ev otomasyon sistemleri ile otomatik olarak kendiliğinden tekrarlanmasını sağlayan bir teknolojidir.

 

Akıllı Ev Sistemi ile, aydınlatmadan sulamaya, ısıtma-soğutmadan enerji sistemine ve güvenlikten perde-panjur sistemine kadar geniş bir kontrol alanı oluşturulabilir.

 

Sistemlerin kontrolü, ayrı ayrı kumandalar veya görsel bir paneli bulunan tek bir kumanda ile değil, Home Center cihazları vasıtası ile oluşturulan senaryoların otomatik olarak işleme alınması ile yapılır. Örneğin oda sıcaklığı 25 derece olduğunda klimanın çalıştırılmasını istiyorsanız, bununla ilgili bir senaryo oluşturduğunuzda, klimanız oda 25 derece olduğunda otomatik olarak çalışacaktır.

 

Bunun dışında bilgisayar, tablet veya telefonla, evinizdeki cihazlarınızın kontrolünü uzaktan da yapabilirsiniz.

 

Akıllı Ev İçin Temel İhtiyaçlar Nelerdir?

 

Akıllı Ev Sistemi için en temel ihtiyacınız, hareket sensörü (aynı zamanda bu sensör ısı ve ışık algılar), duman sensörü, su basma sensörü, kapı-pencere sensörü, akıllı priz ve tüm bu cihazların kontrolünü sağlayan Home Center cihazıdır.

 

Home Center Nedir? Nasıl Kullanılır?

Akıllı cihazlarınızı kontrol etmek ve yönetmek için kablosuz olarak komut gönderen, içinde akıllı ev sistemi senaryolarını barındıran bir yönetim merkezi aracıdır. 

 

Fibaro Akıllı Ev - Akıllı Hanem

Fibaro Akıllı Ev - Akıllı Ev ve Ofisler

Gebze Fibaro - Gebze Akıllı Ev

Fibaro İstanbul - Fibaro Türkiye

akıllı ev sitemleri ve akıllı ev yönetimi
kablosuz akıllı ev fibaro sistemleri